PILATES

Dünyada bilimsel olarak yayınlanmış (Advanced Journal of Research Dergisi) tek pilates eğitim metodu olan The Pilates Coach eğitim sistemleri Matwork ve reformer egzersizlerin ekipman üzerinde, BOSU ve box(kutu) yardımı ile varyasyonlu ve üyelerimizin seviyelerine göre egzersiz dersleri verilmektedir. Bunun yanı sıra Anatomi ve biyomekanik, ön pilates egzersizleri (nefes, doğru duruşu bulma, postürel analiz ve bunun sonuçlarına göre program dizaynı, kendi vücut ağırlığını ve mini ball kullanarak) programın tamamını oluşturacaktır.. Mat / Mini Ball  ve Allegro Reformer eğitimleri Dünyanın 79 ülkesinde geçerliliği olan Uluslararası Sertifikalı The Pilates Coach Taylan Peker vermektedir.

Pilates nedir?

Joseph Pilates’in kontroloji adını verdiği metodu; zihin ve beden bütünlüğünü öngören denge, nefes ve hareket sisteminin ortak bi çalışmasıdır. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas kuvvetlendiren ve bu esasa dayanan sistemdir.

Düzenli olarak Pilates çalışmak hayatınızın pek çok alanına olumlu yansıyacaktır.

Joseph Pilates, Pilates çalışan bir insanın 10 seansta vücudunda bir değişiklik hissedeceğini söylemiştir. 20 seansta değişikliğin farkına varırsınız, 30 seanstan sonra, daha iyi işleyen bir vücuda sahip olacaksınız. Genel esneklik ve kuvvet değişikliklerini görmek için, Pilates haftada en az üç kez çalışılmalıdır. Maksimum sonuçlar için, tüm hareketlerin tam hızı ve süresi vardır. Yararların görülmesi için, tüm egzersizler kontrolle ve tam vücut farkındalığıyla yapılmalıdır.

• Duruşun iyileştirilmesi

• Tüm enerjinin artırılması

• Tüm core bölgesi kaslarının kuvvetlendirilmesi

• Daha iyi koordinasyon

• Diğer bütün faaliyetlerin iyileştirilmesi

• Atletik performansın arttırılması

• Daha iyi konsantrasyon

    

Pilates Kaydı yaptırmak için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

 

Taylan Peker